Content | Navigation |

Memorial Union

 


Tapestry logo

Tapestry of Diverse Talents Past Inductees

2013-2014
Dena Wyum
Donna Grandbois
Lieutenant Colonel Santiago Bueno III
Betsy Birmingham
Nimish Dharmadhikari 
Lisa Hauck
Donald Warne

2012-2013
Margaret Khaitsa
Kendall Nygard
Deland Myers 
Erienne Fawcett 
Bunnie Johnson-Messelt 
Thomas Bluestone
Ewumbua Monono 
Debjyoti Dwivedy 

2011-2012
Esther Hockett
Karla Thoennes
Holly Christian
Krista Padgett
Dr. Robert Pieri 
Keerthi Sathiraju 
Joshua Anderson 
Michael Bashford 
Michelle Gaffaney 

2010-2011
Denise Lajimodiere
Ebot Tabe
Gennifer Baker
Kristen Benson
Samantha Larson
Dr. Canan Bilen-Green
Kelsey Johnson
Dr. Sean Sather-Wagstaff
Sherry Josephsen

2009-2010
Eunsu Lee
Mary Sinner 

2008-2009
Bill Frazier
Kris Mickelson
Christina Weber
Kevin Brooks
Angela Mathers
Amoussa Koriko

2007-2008
Phil Sarnoff
Krishna Kanth Kambhampaty
Penny Aipperspach
Ann Burnett
Anna Grazul-Bilska
Carol Johnson
Justin Kutzer
Agnes Ngal Lyonga

2006-2007
Joseph Chapman
Desiree Red Day
Gene Berry
Malika Carter

2005-2006
Kathleen Slobin
Christi McGeorge
Febina Mathew
Prashanth Balakrishnan
Joshua Boschee

2004-2005
Jaclynn Davis Wallette
Aaron Eichenberger
Tegan Henke
Biana Shilshtut

2003-2004
Kara Gravley-Stack
Jyoti Chowdhury
Arion Poitra
Rachel Poitra

2002-2003
Peg Furshong
Renu Jyoti
Jennifer Krueger
Sanku Mallik
Shaun McDonough
John Nyagaka
Laura Oster-Aaland
Brandon Richardson
Tom Stone-Carlson
Jill Walkinshaw

2001-2002
Holly Anderson
Josh Malnourie
William E. Nganje
Bipasha Ray

2000-2001
Mohammed Hoque
Rhonda Kitch
Norma Kiser Larson
Judy Normann-Johnson
Alberto Sun
Aaron Wise

1999-2000
Cynthia B. Leung
Cheryl ”Charlie” Lindgren Kerri Spiering
Amy Van Surksum

1998-1999
Madeline Cummins-Chase
Eileen J. Grundstrom
Denesh Gunaskaerampulle
Prakash Mathew
Elias Mendoza
Scott A. Mitchell
G. Padmanabhan

1997-1998

Sam Chang
Robert S. Littlefield
Betty Patterson
Ben Tamte
Robb Ryan Q. Thibault
Robyne C. Williams
Tammy Zimmerman

1996-1997
Paul Boswell
Ann Braaten
Mahnaz K. Eshetu
Oludotun Famakinwa
Sharon Greeley
Abel Moreno
Virginia Packwood
Nancy Picha
Anita Rohde

1995-1996
Andrea Anderson
Sharon R. Cobb
Jerry Gores
Marilyn Hetland
Betty B. Litten
Joy Anne Stinnett

1994-1995

Patty Corwin
Amy Fuglestad
Peggy Gaynor
J. Wade Hannon
Alissa Angela Kuseske
Bacilio Sales
Dionisia Sales
Syvatoslav Sharapov
William Sherman
Jean Strandness
Albert Yu
Bernard Yu

1993-1994

Catherine Cater
Susan Council
Lynn Dorn
Adrian A. Dulester
Agnes Harrington
Sandra L. Holbrook
Roger G. Johnson
Timothy Kloberdanz
Rosalinda Kloberdanz
Yue Lin
Jon G. Lindgren
Beverly H. Loock
Brenda M. Martin
J.L. Ozbun
Daniel Pederson
Larry Peterson
Sandra Poitra
Patricia Rayas-Duarte
Valinda Redwing White
Mort Sarabakhash
Ines Senna Shaw
Danyo T. Soyum
Raghu Tadepalli
Sharon A. Wallace
Elizabeth Yellowbird Demaray


Student Focused. Land Grant. Research University.

Follow NDSU
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS
  • Google Maps

North Dakota State University
Administration Phone: +1 (701) 231-8241
Campus address: Memorial Union
Physical/delivery address: 1401 Administration Ave., Fargo, ND 58102
Mailing address: NDSU Dept. 5340 / PO Box 6050 / Fargo, ND 58108-6050
Page manager: Memorial Union

Last Updated: Friday, October 18, 2013 8:44:34 AM