Content | Navigation |

NDSU News

 


Minnesota Graduation List Fall 2017

City, State Name Degree Major
Ada, Minnesota John Pederson Brainard BS Management
Christopher James Marcussen BS Finance
*Amber Joy Purrington BSN Nursing
Dylan William Wilkens BS Agricultural Economics
Albany, Minnesota Nicholas Robert Kokett BS Agricultural Economics
Samuel Claude Vogel BS Social Science Education
Alexandria, Minnesota Erika Annette Fieldhammer BA English
Madeline Z. Gorghuber BS Biological Sciences
*Desiree Lynn Johnson BSN Nursing
Andover, Minnesota *Amanda Nicole Hostad BS Criminal Justice
Jonathan Gyung Hwang BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Daniel Jeffry Keller BSEE Electrical Engineering
Jack Gregory Madsen BS Zoology
Amanda Elaine Markus BS Marketing
Anne Marie Nkowa BS Mgmt. Information Systems
Kyle Joseph Sellman BSN Nursing
Anoka, Minnesota Garrett Robert August Foster BS Management
Apple Valley, Minnesota Allison Mae Simser BS Human Dev. and Family Science
Appleton, Minnesota Kelsey Jo Donner BS Finance
Ashby, Minnesota Dylan Mitchell Barry BS Crop and Weed Sciences
Jeannette A. Johnsrud-Evavold BS Human Dev. and Family Science
Atwater, Minnesota *Austin Grant Mueller BSME Mechanical Engineering
Audubon, Minnesota *Nathan Aaron Renner BSCE Civil Engineering
Avon, Minnesota Amy Lea Scegura MS Plant Sciences
Backus, Minnesota *Colton Thomas Parks BSEE Electrical Engineering
Bagley, Minnesota Hannah Rae Quade BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Barnesville, Minnesota Alexandra Mae Buth BS Management
Selina Marie Condon BS Zoology
*Nicole Andrea Hustad BS Accounting
Jasmine Nicole Meyer BSN Nursing
Natasha Elaine Ullrich BSN Nursing
Baudette, Minnesota Devon Jean Strohl BS Sociology
Baxter, Minnesota Austin Jeffrey Wohlert BSEE Electrical Engineering
Becker, Minnesota Benjamin Louis Leaf BSME Mechanical Engineering
Belle Plaine, Minnesota Tucker James Luskey BS Criminal Justice
*Erin Nicole Winters BS English Education
Bellingham, Minnesota *Dillon Parker Matthies BSABEN Agricultural and Biosystems Eng.
Bemidji, Minnesota Amy Elizabeth Frosaker BS Accounting
Benson, Minnesota *Alexandra L. Nissen BSN Nursing
*Alexandra L. Nissen BS Human Dev. and Family Science
Joseph Thomas Orr MS Natural Resources Management
Bertha, Minnesota Kira Marie Ollila BS Marketing
Big Lake, Minnesota *Christine Anna Aubol BSN Nursing
Jenna Lynn Backes BS Management Communication
Eric Alan Chuba BS Sport Management
*Lauren Marie Ireland BS Criminal Justice
*Connor Thorin Johnson BSCE Civil Engineering
Mackenzie Lynn Ries BS Biological Sciences
Sarah Jo Traczyk BS Hospitality and Tourism Mgmt.
Bird Island, Minnesota Connor McNamara BS Agricultural Systems Mgmt.
Blaine, Minnesota *Cordel Trey Finton BS English Education
Jessica Chase Jorgensen BS Sport Management
Bloomington, Minnesota Joshua Carlson BSME Mechanical Engineering
Emily Ruth Nelson BS Anthropology
Borup, Minnesota Austen J. Germolus MS Animal Sciences
Brainerd, Minnesota Austin Lee Kraklau BS Agricultural Systems Mgmt.
James Paul Raboin BS Computer Science
Britt, Minnesota *Taylor Shae Maroste BS Hospitality and Tourism Mgmt.
Brooklyn Park, Minnesota Alexandra Taylor Anderson BS Animal Science
*Brendan Joseph Groeneweg BSME Mechanical Engineering
*Joanna Elaine Josephson BSN Nursing
Lisa Michele Peter BS Human Dev. and Family Science
Nickolas Edward Tucker BS Finance
Browerville, Minnesota Jackson Charles Polak BS Finance
Buffalo, Minnesota Brett Christopher Mills BS Public History
*Erik Gordon Weber BSME Mechanical Engineering
Burnsville, Minnesota Mackenzie Kathryn Alexander BS Natural Resources Management
Robert Wyatt Eastman BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Meghan Elizabeth Ellingboe BS Medical Laboratory Science
Samantha Jean Sablak BS App., Retail Merch. and Design
*Logan Anthony Trachsel BSME Mechanical Engineering
Joseph Derrold Zytkovicz BS Social Science Education
Burtrum, Minnesota *Laci Leah Binek BSN Nursing
Caledonia, Minnesota *Carlie Rae Krueger BS Agricultural Communication
Cambridge, Minnesota Austin James Hunt BSMFE Manufacturing Engineering
Julia Catherine Neary BS Management Communication
Campbell, Minnesota *Skylar Laura Wehri BSN Nursing
Cannon Falls, Minnesota Michaela Christine Stellrecht BS Criminal Justice
Centerville, Minnesota *Daniel J. Johnson BSME Mechanical Engineering
Champlin, Minnesota Shadeed Wali Crockett BSCONS Construction Management
Courtney Renee Garrison MS Zoology
Katie Satalino BS Human Dev. and Family Science
*Caleb S. Sutton BS Finance
Chaska, Minnesota Hashim T. Adam BS Pharmaceutical Sciences
Brooke LeAnn Wickenhauser BS Management
Chisholm, Minnesota Kristi Rose Schweiss MS Agribusiness and Applied Econ.
Clara City, Minnesota Tyler Thomas Donner BSME Mechanical Engineering
Clarkfield, Minnesota Brent Carl Louwagie BSCE Civil Engineering
Clear Lake, Minnesota Nolan Keith Wennerberg BSN Nursing
Cold Spring, Minnesota Anthony Ernest Bertram BS Accounting
Corcoran, Minnesota Savanah Rae Bettin BS Sociology
Cottage Grove, Minnesota Zachary James Beaton BSCONS Construction Management
Dane Byron Hogoboom BS Chemistry
Jesstin James Dean Krech BSME Mechanical Engineering
Kari Jo Mudek BS Medical Laboratory Science
Dalton, Minnesota Andrea Jonae Onstad BS Chemistry
Darwin, Minnesota Nicole Carol Ann Carlson BS Accounting
Dassel, Minnesota *Tyler Brian Boltz BSME Mechanical Engineering
Dawson, Minnesota Kierstynn Alyssa Milbeck BSN Nursing
De Graff, Minnesota Jake Kevin Schwendemann BS Crop and Weed Sciences
Deer River, Minnesota Kevin Joseph Drotts BS Biological Sciences Education
Nicholas James Schimek MS Plant Sciences
*Regina Louise Schimek BS Dietetics
Delano, Minnesota Rosalie Olivia Grant BS Dietetics
Detroit Lakes, Minnesota Whitney Mae Benscoter BS Human Dev. and Family Science
Drake Atwood Halver BSEE Electrical Engineering
Karly Marie Hammer BS Women and Gender Studies
*Trisa Lee Hutchinson BS Human Dev. and Family Science
Michelle Marie LaPlante BS Human Dev. and Family Science
Dilworth, Minnesota Parker Daniels Ewen BS Finance
Justin John Noyes BSCE Civil Engineering
Cassandra Jean Spiesz BS Marketing
Duluth, Minnesota Tamika Gilbert BS Sociology
Katrina Louise Knutson BS App., Retail Merch. and Design
Dumont, Minnesota Marshal James Marihart BS Crop and Weed Sciences
Adam James Russell BS Management
Eagan, Minnesota Madison Marie Byrne BS Sociology
Daniel Anthony Corazzo BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Marshall B. Ford BS Computer Science
Abigail Jo Wilson MACC Accountancy
East Grand Forks, Minn. Madelaine Claire Rehn MNRM Natural Resources Management
Eden Prairie, Minnesota Samuel Boyd Blair BS Finance
Mitchell James Carlson BS Sociology
Tyler Dean Davis BS Marketing
*Kathleen Elena Gould BSN Nursing
Haiming Chao Lou BSEE Electrical Engineering
Derek Michael Myers BSME Mechanical Engineering
Eden Valley, Minnesota Mitchell Barry Lease BSCE Civil Engineering
Edina, Minnesota Mohammed Edicha BS Finance
Elk River, Minnesota Tyler Scott Davis BS History
Erika Lynn Johnson BS Hospitality and Tourism Mgmt.
*Jennifer Marilyn Krick BS Respiratory Care
Logan Christian Quinn BSME Mechanical Engineering
Ely, Minnesota Meghan Marie Bennett PHD Zoology
Erhard, Minnesota Seth Jackson Carpenter BS Emergency Management
Benjamin Leigh Field BS Agricultural Economics
*Karlea Ann Thorson BS Human Dev. and Family Science
Excelsior, Minnesota Taylor Jane Moran BS Art Education
Kathryn Marie Romansky BS Marketing
Eyota, Minnesota Jared Roger Smith BSME Mechanical Engineering
*Morgan Shae Trester BS Equine Science
Faribault, Minnesota Christopher Thomas Howell BSME Mechanical Engineering
Farmington, Minnesota Sean Reiel Johnson BS Biological Sciences
Clayton Webb BSME Mechanical Engineering
Fergus Falls, Minnesota Rachel Elizabeth Antrim BSN Nursing
*Matthew Dean Boese BSEE Electrical Engineering
Natacha Cookman BS Accounting
*Brandon Stephen Doering BS Marketing
Kelli Elizabeth Fandrich BS Marketing
Kylie Mariah Jensen BS Zoology
*Kathleen Noelle Martinson BS Accounting
*Sarah Marie Overton BS Biological Sciences
Kathleen M. Schmaltz PHD Counselor Ed. and Supervision
*Charli Ashlyn Wolenetz BA Journalism
Foley, Minnesota Austin James Gapinski BSCONS Construction Management
Forest Lake, Minnesota *Rachel Anne Baniecke BS Animal Science
Frazee, Minnesota *Nicholas Dean Bahls BS Biological Sciences
Brandon Lee Grindall BS Computer Science
Gatzke, Minnesota *Daniel Erick Polansky BSEE Electrical Engineering
Glyndon, Minnesota *Jaret Michael Cyr BSN Nursing
Kelsey Renae Hanson BS Art
Tyler Mylin Schumann BUS University Studies
Joshua Robert Stenerson BSMFE Manufacturing Engineering
Jeremy Mark Winter BSME Mechanical Engineering
Golden Valley, Minnesota Evan Kim-Arthur Haakenson BS Psychology
Grand Rapids, Minnesota Kyle T. Barzen-Hanson BS Emergency Management
Ian Randy Godfrey MEDUC Education
Eric J. Uzelac PHD Chemistry
Greenbush, Minnesota *Michele Erin Green BS Animal Science
Ham Lake, Minnesota Taylor J. King MS Applied Statistics
Hancock, Minnesota Joel Harrison BS Crop and Weed Sciences
Seth Eric Nelson BS Agricultural Systems Mgmt.
Hastings, Minnesota *Lukas Jeffrey Human BS Accounting
Hawick, Minnesota Taylor Steven Stulen BSME Mechanical Engineering
Hawley, Minnesota Cody William Curry BS Accounting
Hayfield, Minnesota *Hannah Johnson BS Accounting
Henning, Minnesota Kendal Marie Bjorklund BS Agricultural Economics
Herman, Minnesota *Jared Douglas Oachs BS Agricultural Economics
Hermantown, Minnesota *Kevin Philip Folman BS Mathematics Education
Hutchinson, Minnesota Philip Joseph Kwitek BS Accounting
Jacob Schecher BS Agribusiness
International Falls, Minn. *Levi William Lucy BS Mathematics
Inver Grove Heights, Minn. Ann Elizabeth Hansen BS Criminal Justice
Kimball, Minnesota Austin Adam Roerick BS Marketing
Lake City, Minnesota Cody Blair MSE Software Engineering
*James Kehren BSME Mechanical Engineering
Lake Park, Minnesota *Jade Elizabeth Arntson BS Family and Consumer Sci. Ed.
*Paige Rachel Arntson BSN Nursing
*Ryan Barnick BS Respiratory Care
Cody John Matthees BS Horticulture
Lakeville, Minnesota *Samuel Remington Larson BSCONS Construction Management
*Jessica Danielle Sheets BS Veterinary Technology
Chase John Swope BS Marketing
Lester Prairie, Minnesota Alexander William Kaluza BSEE Electrical Engineering
Lino Lakes, Minnesota Geoffrey John Paul Gallup BS Sport Management
Jacob Rudy John BSME Mechanical Engineering
Benjamin Robert Petersen BS Management
Little Falls, Minnesota *Alyssa Dawn Athman BS Dietetics
Spencer Edward Fenske BSCONS Construction Management
August Lee Maciej BS Crop and Weed Sciences
Todd Michael Pietrowski MSE Software Engineering
Wade Donald Witucki BSME Mechanical Engineering
Lowry, Minnesota Jayden Lee Beecher BS Business Administration
Taylor Herbert Lundebrek BS Agribusiness
Luverne, Minnesota *Savanna Rae Thielbar BS Women and Gender Studies
Mahnomen, Minnesota Nicole Leigh Ahmann BS Biological Sciences
Mahtomedi, Minnesota Logan Eric Falde BS Mgmt. Information Systems
Riley Timothy McCarthy BS Accounting
Mankato, Minnesota Macey Rose Brudwick BS Human Dev. and Family Science
Kayla Michelle Thompson BS Human Dev. and Family Science
Maple Grove, Minnesota *Brent Daniel Derhaag BSN Nursing
James John Ehlert BSME Mechanical Engineering
Jacob Gregory Herdine BS Accounting
*Trevor Jacob Kleineschay BS Human Dev. and Family Science
Jacob Robert Rotering Moll BS Emergency Management
Jake Allen Palmer BSME Mechanical Engineering
Michael Rush Rehmann BS Strategic Communication
Rachel Scheller MBA Business Administration
Michael David Schuh BSME Mechanical Engineering
Michael Matthew Spooner BS Management Communication
Marshall, Minnesota Eva Ruth Magnuson BS Crop and Weed Sciences
Mayer, Minnesota Nicholas Michael DeNomme BSCPRE Computer Engineering
Melrose, Minnesota Dallas Reed Rieland BS Crop and Weed Sciences
Menahga, Minnesota *Taylor Brian Carlson BSCONS Construction Management
Merrifield, Minnesota Ian M. Cashman BSME Mechanical Engineering
Minneapolis, Minnesota Ecram Abdulahe Abde BSN Nursing
Henry Foster Anderson BS Psychology
Trevon Terrell Money BUS University Studies
John Paul Peterson BSME Mechanical Engineering
Mishell J. Quiridumbay  BS Biotechnology
Payton Ressen BUS University Studies
Minnetonka, Minnesota Evan Jay Ohlsen BSEE Electrical Engineering
Lucy Loyola Rogers MBA Business Administration
Monticello, Minnesota Aaron A. Stone BS Criminal Justice
Moorhead, Minnesota Eric James Barker BS Agricultural Economics
Kayla Kathleen Brown BS Zoology
Kabina Chaulagain MPH Public Health
Ramona Ann Danielson PHD Human Development
Lindsey Lee DiFiore MACC Accountancy
Garrett Mark Hawkins BSCPRE Computer Engineering
*Kylee Rae Helgeson BSN Nursing
Taylor Kay Janssen BS Human Dev. and Family Science
Hanna M. Karevold BS Zoology
Morgan Rae Kroschel BS Business Administration
Angela Faye MacAdams MEDUCA Education
Kalynne Anne Malmskog BS App., Retail Merch. and Design
Jordyn Taylor McBain BS Management
Moshe Hotseaynu Peterson BSME Mechanical Engineering
Ryan Michael Rogness BS Marketing
Franklin Scott Slaby BS Computer Science
Minara S. Sooriyaarachchi MBA Business Administration
Mikaela Anne Stephenson MS Health, Nutrition and Ex. Sci.
Brandan Strickland BS Political Science
*Danielle Rei Wernberg BS Biological Sciences
Motley, Minnesota Brandon Mark Eppelsheimer BSMFE Manufacturing Engineering
Mound, Minnesota Evan M. Bailey BS Animal Science
Mounds View, Minnesota *Matthew William Pearson BSCE Civil Engineering
Nelson, Minnesota *Jenna N. Zwiers BS Respiratory Care
Nevis, Minnesota Aaron Patrick Halik BSME Mechanical Engineering
*Tyler M. Johnson BS Computer Science
New Brighton, Minnesota Christopher Taylor Graf BS Finance
New Hope, Minnesota Ashley Elizabeth Miller BS Psychology
New London, Minnesota Brady J. Schmitz BSABEN Agricultural and Biosystems Eng.
New Prague, Minnesota Kathryn Hoffman BSN Nursing
New Ulm, Minnesota *Cole Elliott Spilde BS Sport Management
New York Mills, Minn. Maxwell Joseph Carlson BSMFE Manufacturing Engineering
Adam Richard Kangas BS Mgmt. Information Systems
Northfield, Minnesota Anne Christine Faba BA Statistics
Brian Charles Mullen BS Statistics
Norwood Young Am., MN Ingrid Ann Erdman BSN Nursing
Nowthen, Minnesota Ian David Provence BS Management
Courtney Leigh Stament BS Respiratory Care
Oak Grove, Minnesota Tyler Miles Jenniges BS Human Dev. and Family Science
Oakdale, Minnesota Anthony Charles Buche BS Food Science
Sophia Jazmine De La Torre BS App., Retail Merch. and Design
Thomas Edward Osterbauer BS Crop and Weed Sciences
Osage, Minnesota *David Alan Dirks BS Physical Education
Caitlin Helen Suhr BSN Nursing
Osakis, Minnesota *Sydney Jo Larson BSN Nursing
Otsego, Minnesota Johnathan Ronald Celander BSME Mechanical Engineering
Michael James Hilden BMUS Music
Erica Gwen Randall BS Computer Science
Ottertail, Minnesota *Nicholas Allan Carignan BSME Mechanical Engineering
*Katie Jo Carr BSN Nursing
Park Rapids, Minnesota Nathan L. Ahrendt BSME Mechanical Engineering
Parkers Prairie, Minn. *Melissa Margaret Hammerot BS Respiratory Care
Pelican Rapids, Minn. *Abby Jo Ganyo BS Animal Science
Pemberton, Minnesota *Philip Anthony Lonneman BSME Mechanical Engineering
Pequot Lakes, Minnesota Grant David Moe BS Computer Science
Perham, Minnesota Tanner Leigh Carlson BS Zoology
Lindsey Kay Wagner BS Human Dev. and Family Science
Pine City, Minnesota Erin Keating BSN Nursing
Pine Island, Minnesota Kristine Mary Altrichter MS Natural Resources Management
Plymouth, Minnesota Kelsey Amelia Dirks BS Management Communication
*Samantha Victoria Hoch BSME Mechanical Engineering
Lovena D. Kabba BSN Nursing
Hana Nichol Trump BMUS Music
Prior Lake, Minnesota Sommer Lynne Forkenbrock BS English Education
Samuel Harold Hall BS Marketing
Adrianna Michele Jones BS Human Dev. and Family Science
Kylie Jo Nelson BS Accounting
Red Lake Falls, Minn. Cody Alan Hanson BSCE Civil Engineering
Redwood Falls, Minn. Madison Sophia Tholkes BS Marketing
Renville, Minnesota Macius Mathew Schroeder BS Crop and Weed Sciences
Richfield, Minnesota Mackinsey Joelle Schramm BS Human Dev. and Family Science
Richmond, Minnesota *Rachel Roseanne Flint BS Finance
Richville, Minnesota Samantha Rose Gorath BS Psychology
Robbinsdale, Minnesota Francesca A. Huelsman BS Women and Gender Studies
Rochester, Minnesota Gerard Jacob Arnold BSCE Civil Engineering
Grace Elizabeth Becker BSCENG Construction Engineering
*Anne Irene Christofferson BS Strategic Communication
*Madeline Hammes BS Chemistry
Alex Michael Lien BS History
Nicholas Michael Musta BS Finance
*Destiny Minh Nguyen BS Zoology
Morgan Lyn Stewart BS Health Communication
Rogers, Minnesota Eric Matthew Nelson BSCONS Construction Management
Travis Scott Stewart BSMFE Manufacturing Engineering
Rosemount, Minnesota *Sydney Lubeley BSCE Civil Engineering
Rothsay, Minnesota *Benjamin James Norman BS English Education
*Rachel Ann Schlangen BSN Nursing
Sabin, Minnesota *Caitlin Hope Ash BS Hospitality and Tourism Mgmt.
St. Anthony, Minnesota Amanda Ann Johnson BUS University Studies
St. Augusta, Minnesota Kyle R. Strandberg BSCE Civil Engineering
St. Cloud, Minnesota Jacquelyn Barbara Maus BS Marketing
Salma Mohamed BSN Nursing
Reed Michael Pfannenstein BS Management
*Abby L. Senger BSN Nursing
*Logan Robert Thorson BS Zoology
Jena Rose Todd BS Marketing
Joseph Michael Weihrauch BSABEN Agricultural and Biosystems Eng.
St. Joseph, Minnesota *Brandon Michael Bloch BSME Mechanical Engineering
St. Michael, Minnesota Cade Dwight Gamrath BSME Mechanical Engineering
Kyle James Keister BSME Mechanical Engineering
Randahl Joseph Liebelt BSCE Civil Engineering
Luke Roger Nietfeld BSME Mechanical Engineering
St. Paul, Minnesota Janelle Marie Amacher BS Accounting
Samuel John Danner BSME Mechanical Engineering 
Daniel Roger Boland BS Management Communication
Austin George Grundtner BS Natural Resources Management
Travis John Heidelberg BS Human Dev. and Family Science
Neal David Knezovich BS Emergency Management
Ellie Marie Rotvold BS Marketing 
Sartell, Minnesota Andrew William Arnold BS Finance
Jared David Forst BSME Mechanical Engineering
*Trevor Michael Grindland BSME Mechanical Engineering
Jordan David Roob MNRM Natural Resources Management
Chet Hunter Zapzalka BS Natural Resources Management
Sauk Centre, Minnesota Tyler John Schwinghamer BS Finance
Sauk Rapids, Minnesota Austin Thomas Lorentz BS Finance
Savage, Minnesota Taylor Lynn Tachovsky BS Management Communication
Sebeka, Minnesota *Aleashia Leigh Rathcke BS Zoology
Shakopee, Minnesota Tawakalit T. Asiyanbi-Hammed PHD Cereal Science
Amanda Jo Carleton BS Marketing
Dylan Mitchell Ruff BS Respiratory Care
Shoreview, Minnesota Jacob Scott Tretsven BSCONS Construction Management
Springfield, Minnesota Shawn Lee Anderson BS Sport Management
Stacy, Minnesota Miranda Rose Eckholm BS Animal Science
Stephen, Minnesota Kaitlyn Marie Sundby BS Zoology
Stewart, Minnesota Tyler Ray Esser BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Stillwater, Minnesota Keri Ann Murphy BS Strategic Communication
Swanville, Minnesota Adam Quentin Fellbaum BS Crop and Weed Sciences
Taylors Falls, Minnesota *Dustin Dan Valez BS Crop and Weed Sciences
Tenstrike, Minnesota *Dominic John Anderson BS Marketing
Brian Tyler Faris BS Hospitality and Tourism Mgmt.
Thief River Falls, Minn. Shawna Lynn Rogalla BSN Nursing
Tracy, Minnesota *Lexi Brooke Goergen BSCE Civil Engineering
Ulen, Minnesota Robert Nile Anderson MM Music
*Ciara Jae Dillon BSN Nursing
Victoria, Minnesota Jacob Robert Simon BSIEMGT Industrial Engineering and Mgmt.
Villard, Minnesota *Ryan Allen Herickhoff BS Management
Virginia, Minnesota Hailey Ann Greenwalt BS Natural Resources Management
Watertown, Minnesota *Makayla Ann Schneider BS Psychology
Watkins, Minnesota *Nicole Ann Fisher BS Management
Waubun, Minnesota Benjamin Theodore Haugo BS Agribusiness
Wayzata, Minnesota *Andrew Charles Johnson BS Management
Jacob Michael Lecy BS Sport Management
Wells, Minnesota Colin Douglas Becher BS Human Dev. and Family Science
Wendell, Minnesota Drew McClain Peterson BS Business Administration
White Bear Lake, Minn. Alina Rose Castro BS Strategic Communication
Nathaniel Adam Corcoran BS Human Dev. and Family Science
*Sarah Marie Garrison BS Human Dev. and Family Science
Breann Lynn Olsen BS Sport Management
Willmar, Minnesota Gabe Zachary Okins BS Agricultural Economics
Stephon Nicholas Schaller BS Human Dev. and Family Science
Windom, Minnesota Ashley Marie Gehl MS Health, Nutrition and Ex. Sci.
Winsted, Minnesota *Josh Ryan Laxen BSMFE Manufacturing Engineering
Wolverton, Minnesota Lucas James Nord BS Animal Science
Wrenshall, Minnesota Benjamin D. Bisel BSCPRE Computer Engineering
Wykoff, Minnesota Dakota Martin BSEE Electrical Engineering
Zimmerman, Minnesota Gabriel Torance Nelson BSCONS Construction Management
Zumbrota, Minnesota Andrew James Praus BS General Agriculture

Student Focused. Land Grant. Research University.

Follow NDSU
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS
  • Google Maps

Vice President for University Relations
North Dakota State University
Phone: +1 (701) 231-1068 - Fax: (701) 231-1989
Campus address: Old Main 204
Mailing address: Dept 6000 PO Box 6050, Fargo, ND 58108-6050
Page manager: NDSU University Relations

Last Updated: Thursday, February 01, 2018 4:01:09 PM
Privacy Statement