Content | Navigation |

Student Activities

 


Tapestry of Diverse Talents Past Inductees


2017

Dr. Dilpreet Bajwa
Jake Sells
Dr. Rob Gordon
Sydney Knutson
Arsalan Azmi
Jaci Christiansen

2016
Sajid Asif
Dr. Erika Berg
Mariah Bock
Darcy J. Corbitt-Hall
Dr. Samee Khan
Sayeed Sajal
Dr. Mark Strand

2014-2015
Alicia Kauffman
Kelly Sassi
Molly Secor-Turner
Syed Owais Ahmed

2013-2014
Courtney Barstad
Kaarin Remmich
Jill Ross
Clifford Canku
Miriam Mara
Louise Hanson Dittmer
Eric Olon

2012-2013
Dena Wyum
Donna Grandbois
Lieutenant Colonel Santiago
Betsy Birmingham
Nimish Dharmadhikari
Lisa Hauck
Donald Warne

2011-2012
Esther Hockett
Holly Christian
Karla Thoennes
Krista Padgett
Bunnie Johnson-Messelt
Thomas Bluestone
Ewambua Monono
Debjyoti Dwivedy
Deland Myers
Erienne Fawcett
Margaret Khaitsa
Kendall Nygard

2010-2011
Denise Lajimodiere
Ebot Tabe
Gennifer Baker
Kristen Benson
Samantha Larson
Dr. Canan Bilen-Green
Kelsey Johnson
Dr. Sean Sather-Wagstaff
Sherry Josephsen

2009-2010
Eunsu Lee
Mary Sinner 

2008-2009
Bill Frazier
Kris Mickelson
Christina Weber 
Kevin Brooks 
Angela Mathers 
Amoussa Koriko

2007-2008
Phil Sarnoff
Krishna Kanth Kambhampaty
Penny Aipperspach
Ann Burnett
Anna Grazul-Bilska
Carol Johnson
Justin Kutzer
Agnes Ngal Lyonga

2006-2007
Joseph Chapman
Desiree Red Day
Gene Berry
Malika Carter
2005-2006
Kathleen Slobin
Christi McGeorge
Febina Mathew
Prashanth Balakrishnan
Joshua Boschee
2004-2005
Jaclynn Davis Wallette
Aaron Eichenberger
Tegan Henke
Biana Shilshtut
2003-2004
Kara Gravley-Stack
Jyoti Chowdhury
Arion Poitra
Rachel Poitra
2002-2003
Peg Furshong
Renu Jyoti
Jennifer Krueger
Sanku Mallik
Shaun McDonough
John Nyagaka
Laura Oster-Aaland
Brandon Richardson
Tom Stone-Carlson
Jill Walkinshaw
2001-2002
Holly Anderson
Josh Malnourie
William E. Nganje
Bipasha Ray
2000-2001
Mohammed Hoque
Rhonda Kitch
Norma Kiser Larson
Judy Normann-Johnson
Alberto Sun
Aaron Wise
1999-2000
Cynthia B. Leung
Cheryl ”Charlie” Lindgren Kerri Spiering
Amy Van Surksum
1998-1999
Madeline Cummins-Chase
Eileen J. Grundstrom
Denesh Gunaskaerampulle
Prakash Mathew
Elias Mendoza
Scott A. Mitchell
G. Padmanabhan

1997-1998

Sam Chang 
Robert S. Littlefield
Betty Patterson
Ben Tamte
Robb Ryan Q. Thibault
Robyne C. Williams
Tammy Zimmerman
1996-1997
Paul Boswell
Ann Braaten
Mahnaz K. Eshetu
Oludotun Famakinwa
Sharon Greeley
Abel Moreno
Virginia Packwood
Nancy Picha
Anita Rohde
1995-1996
Andrea Anderson
Sharon R. Cobb
Jerry Gores
Marilyn Hetland
Betty B. Litten
Joy Anne Stinnett

1994-1995

Patty Corwin
Amy Fuglestad
Peggy Gaynor
J. Wade Hannon
Alissa Angela Kuseske
Bacilio Sales
Dionisia Sales
Syvatoslav Sharapov
William Sherman
Jean Strandness
Albert Yu
Bernard Yu

1993-1994

Catherine Cater
Susan Council
Lynn Dorn
Adrian A. Dulester
Agnes Harrington
Sandra L. Holbrook
Roger G. Johnson
Timothy Kloberdanz
Rosalinda Kloberdanz
Yue Lin
Jon G. Lindgren
Beverly H. Loock
Brenda M. Martin
J.L. Ozbun
Daniel Pederson
Larry Peterson
Sandra Poitra
Patricia Rayas-Duarte
Valinda Redwing White
Mort Sarabakhash
Ines Senna Shaw
Danyo T. Soyum
Raghu Tadepalli
Sharon A. Wallace
Elizabeth Yellowbird Demaray


Student Focused. Land Grant. Research University.

Follow NDSU
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS
  • Google Maps

North Dakota State University
Phone: +1 (701) 231-7787/ Fax: (701) 231-5933
Campus address: Memorial Union
Physical/delivery address: 1401 Administration Ave., Fargo, ND 58102
Mailing address: NDSU Dept. 2837/ PO Box 6050 / Fargo, ND 58108-6050
Page manager: Student Activities

Last Updated: Friday, July 21, 2017 11:43:57 PM
Privacy Statement